• ŚWIATOWY DZIEŃ KOCIEWIA

• „Umiłowanie ziemi rodzinnej nie powinno prowadzić do mylnego patriotyzmu zaściankowego, do nienawiści innych ziem i ludów polskich, lecz przeciwnie – powinno nas jak najbardziej łączyć. Pokochajmy co nam najbliższe, ale kochajmy i całość, od rodzinnej skiby do całej Polski..." (ks. dr Bernard Sychta)

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• 25 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Uczniowie klas I-III przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, na który złożyły się wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

• Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu 👵🏻👴🏻❤️❤️

• „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

• BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW 🥳🎉🎭🎈

•   Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień, którego dzieci wyczekują przez wiele tygodni. Jest wielką atrakcją bardzo, bardzo lubianą przez dzieci! Ten wyjątkowy dzień dostarcza wszystkim niesamowitych przeżyć i wiele radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości!

• 🎄🎄🎄 WIGILIA SZKOLNA🎄🎄🎄

• „Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

Wyjątkowy Dzień, wyjątkowe Święta! Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia. Są one pełne radości, uśmiechu i spełnienia, dla niektórych momentem zadumy i wspomnień. W szkole tak jak i w naszych domach przeżywamy je wspólnie, bo przecież spędzamy ze sobą mnóstwo czasu i jesteśmy sobie bardzo bliscy. Także były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd.

• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W DPS W WIELKICH WYRĘBACH

• Wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas udały się do Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach, aby uświetnić wigilię śpiewem kolęd i pastorałek. Pojawiły się łzy wzruszenia, był wspólny śpiew.

Była to cenna lekcja, że "każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”.

• UCZNIOWIE KLAS V-VIII W JUMP CITY

• 13 XII 2023 roku uczniowie klas V-VIII odwiedzili Jump City w Gdyni. Do dyspozycji mieli ponad 2000m2 trampolin, basen z gąbkami, trampolina sportowa, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz Ninja Box – tor przeszkód nad basenem z gąbkami. Nad wszystkim czuwał trener, który w przystępny sposób prezentował i opisywał kolejne ewolucje na trampolinach. Radości i wygibasów było co niemiara.

• Eddie’s Show

• Pod koniec listopada „Gąsienice” i "Motylki" wzięły udział w konkursie facebookowym organizowanym przez Szkołę Językową Yellow House. Dzięki zaangażowaniu Rodziców wygraliśmy Przedstawienie Edukacyjne Eddie’s Show . Miś odwiedził dzieci 14 grudnia i udzielił im pokazowej lekcji, a na koniec uściskał wszystkie przedszkolaki!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

• GMINNY ETAP OGÓLNPOLSKIEGO STRAŻACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• 𝗘 𝗧 𝗔 𝗣   𝗚 𝗠 𝗜 𝗡 𝗡 𝗬 OGÓLNPOLSKIEGO STRAŻACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - rozstrzygnięty !

W dniu 13 grudnia 2023 r. 𝗸𝗼𝗺𝗶𝘀𝗷𝗮 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝗼𝘄𝗮 eliminacji gminnych wyłoniła zwycięskie prace konkursowe. Jest nam niezmiernie miło poinformować,że wśród zwycięzców jest Julia Zimna z klasy IV, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

𝗚𝗥𝗔𝗧𝗨𝗟𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬 zwycięstwa!

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE "MOTYLKÓW I GĄSIENIC"

• Już niebawem święta, a to dobry czas by przypomnieć sobie mikołajkowe tradycje. Jak wiadomo najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego "Motylki" i "Gąsienice" wybrały się na świąteczne warsztaty do "Smykolandii" w Kwidzynie. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji.

Przedszkolaki spotkały się z Mikołajem, a także korzystały z placu zabaw.