• Gratulacje dla chóru Biedronki

• 2 grudnia na Gali Wolontariatu w Gniewie nasz chór szkolno-parafialny "Biedronki" otrzymał tytuł "Organizacja Społeczna Roku 2021". Jesteśmy bardzo dumni i dziękujemy za wyróżnienie

5 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego w Gniewie Biedronki wystąpiły na scenie z piosenkami świątecznymi i kolędami

• "Dzieje Konstytucji 3 Maja - 230 rocznica"

• Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w "żywej" lekcji historii - "Dzieje Konstytucji 3 Maja - 230 rocznica".

• Dyskoteka Andrzejkowa klas IV- VIII

• 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla uczniów klas IV- VIII.  Dyskoteka trwała od późnego popołudnia do wieczora. Wszyscy bawili się wesoło.

• Zabawa Andrzejkowa w przedszkolu

• 26 listopada był dniem wróżb i czarów w przedszkolu. Piękne stroje czarodziejek i czarodziejów oraz dekoracje zamieniły naszą salę w iście magiczne miejsce.

Dzieci wywróżyły między innymi swoje przyszłe zawody, imiona partnerów, a także wytypowały osoby, które jako pierwsze znajdą swoją drugą połówkę. Był również czas na wesołą i skoczną zabawę taneczną oraz pyszny poczęstunek.

• Zabawa Andrzejkowa klas I-III

• 25 listopada uczniowie klas I- III wzięli udział w zabawach andrzejkowych.

Do dzieci przybyły wróżki, które zadbały o dobrą zabawę. Wspólnie z nimi dzieci „poznawały swoją przyszłość”, poznały tradycje związane z andrzejkami. W czasie wróżb dowiadywały się, jakie imię będzie miał ich chłopak czy dziewczyna, kim będą w przyszłości, czy zaznają szczęścia w życiu... Było dużo śmiechu i zabawy.

• "Poznaj Polskę"- wycieczka klas IV-VIII

• 25 listopada 2021r. uczniowie klas IV-VIII zwiedzili Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Europejskie Centrum Solidarności. Wycieczka została dofinansowana z rządowego programu "Poznaj Polskę"

• Modele komórki roślinnej i zwierzęcej w wykonaniu uczniów klasy V

• Uczniowie klasy V, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórki roślinnej i zwierzęcej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc itd. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.

• "Życzliwość, to taki mały skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze"

22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który przypada 21 listopada. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego dopilnowali, aby tego dnia wszyscy przyszli ubrani w żółtych kolorach, który symbolizuje przyjaźń. Dzieci przygotowały wszystkim pracownikom miłą niespodziankę w postaci pięknych laurek, a starsze koleżanki czytały młodszym klasom bajki na temat życzliwości. Oczywiście w tym dniu nie było kartkówek oraz sprawdzianów. Pamiętajmy, bądźmy dla siebie życzliwi każdego dnia.

• IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

• 22 listopada odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej zorganizowany przez Eko-Centrum Heliantus.Naszą Szkołę reprezentowali Julita Lisewska, Bogumiła Guz oraz Wiktor Kamiński. Uczniowie zdobyli V spośród 10 drużyn z powiatu tczewskiego. Gratulujemy!!!

• "SZKOŁA DO HYMNU"

• Po raz kolejny już z okazji Narodowego Święta Niepodległosci cała społeczność szkolna przystąpiła do akcji "Szkoła do Hymnu"

• Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole jest szczególnym wydarzeniem. W tym roku uczniowie wszystkich klas włączyli się bardzo aktywnie, aby uczcić wolną Polskę i tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę

• Lekcja WOS w praktyce

• 8 listopada klasa VIII odwiedziła Urząd Miasta i Gminy w Gniewie. Pani Joanna Kamińska - zastępca burmistrza w bardzo wyczerpujący sposób opowiedziała o pracy samorządu. Uczniowie dowiedzieli się o organach oraz funkcjach samorządu, jakie referaty znajdują się w Urzędzie.

Młodzież była bardzo zainteresowana, czego dowodem były zadawane pytania.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji przedszkolaki wcieliły się w rolę: księżniczki, Królewny Śnieżki, Myszki Mini, Harrego Pottera, biedronki, jednorożca, pieska z Psiego Patrolu, Ninja i Spidermana. Wśród aktywności nie zabrakło: tańców do piosenek pochodzących z bajek i filmów dla dzieci, rozmów na temat ulubionych bajkowych bohaterów, wspólnych gier i zabaw oraz zadań i kolorowanek z postaciami z bajek.

• „Ptaki wokół nas”- warsztaty edukacyjne

• W naszej szkole gościliśmy Pana  Łukasza Ogonowskiego, który przeprowadził warsztaty dla uczniów klasy IV i V. Temat warsztatów  były „Ptaki wokół nas”. Uczniowie mogli się dowiedzieć o zwyczajach  ptaków zimujących w Polsce, które można spotkać w naszych karmnikach. Na zakończenie odbyła się prezentacja ptaków połączona z ich odgłosami, podczas której w formie ewaluacji uczniowie odgadywali co to za ptak. ”

• "Ptaki zimą"

• W Przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty przyrodnicze przez Eko Centrum Heliantus pt. ,,Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.

Głównym celem zajęć było zapoznanie maluchów z regułami prawidłowego dokarmiania ptaków oraz rodzajami karmy, które można wyłożyć w ptasiej stołówce. W czasie zajęć dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać ptaki, dowiedziały się, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które u nas zimują, dlaczego ptaki są pożyteczne dla drzew i dla człowieka, jak ptaki radzą sobie w zimie, w jaki sposób dokarmiać ptaki zimą, o czym należy pamiętać. Zobaczyły też budkę lęgową i karmnik dla ptaków, dowiedziały się jakie gatunki mogą w nim zawitać.

Ciekawe zajęcia z dziećmi przeprowadził pan Łukasz Ogonowski.

Dziękujemy !!!

• "Szkoła pamięta"

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta" [*]

Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali opuszczone mogiły, odwiedzili również groby pracowników szkoły.